Centrum mikroskopickej endodoncie - MUDr. Marcel KUNEC

Len
pokrok
robí budúcnosť.

O
MUDr. Marcel Kunec

Narodil, býva a v súčasnosti pracuje v Snine. Vyštudoval lekársku fakultu P. J. Šafárika v Košiciach a dva a pol roka pracoval na Klinike stomatológie a maxilofaciálnej chirurgie v Košiciach. Tam sa pod vedením vedúcich pracovníkov venoval chirurgii v oblasti tváre a krku. Externe pôsobil aj ako učiteľ na lekárskej fakulte v Košiciach.

MUDr. Marcel Kunec sa venuje hlavne mikroskopickej endodoncii, čiže liečbe koreňových kanálikov pomocou operačného mikroskopu. Pomocou operačného mikroskopu pracuje od roku 2003, celkovo sa liečbe koreňových kanálikov venuje od roku 2000.

Mikroskopická endodoncia je moderný odbor stomatológie, v rámci ktorého dokážeme pomocou najmodernejšej technológie kvalitne ošetriť systém koreňových kanálikov zubov, čo je dôležité pre ich ďalší osud a zotrvanie v ústnej dutine. Cieľom práce je zachrániť zub a zachovať jeho funkčnosť čo najdlhšie. Dokážeme zachrániť až 95 % zubov bežne určených na extrakciu, čiže na vytiahnutie.

Liečbu zubov operačným mikroskopom možno rozdeliť do dvoch skupín. Prvú tvoria primárne operácie, pri ktorých koreňové kanáliky v minulosti ešte neboli ošetrované. Ide teda o prvú liečbu. Pre pacienta a lekára je to lepší prípad, pretože koreňové kanáliky sú prístupné, priechodné a ošetrenie nie je mnohokrát náročné. Druhú skupinu tvoria reendodontické ošetrenia, pri ktorých už bol koreňový systém ošetrený, ale ošetrenie nebolo prevedené správne, prípadne neboli nájdené a ošetrené všetky koreňové kanáliky (napríklad horné stoličky majú 4 – 5 kanálikov!). Pri bežnom stomatologickom ošetrení bez operačného mikroskopu je možné nájsť voľným okom maximálne tri koreňové kanáliky. Dôsledkom neošetrenia všetkých koreňových kanálikov sú ťažkostí a bolesti. Novým ošetrením koreňového systému sa zvýši životnosť zuba. Úspešnosť reendodontickej terapie sa pohybuje od 80 do 90 percent. Pri dokonalom ošetrení koreňového systému sa „nález“ zahojí v priebehu niekoľkých mesiacov alebo rokov nie je nutná tzv. resekcia zuba! Prítomnosť „nálezu“ aj po rokoch neznamená, že v oblasti hrotu koreňa zuba pretrváva infekcia. Za úspech liečby sa považuje, aby pacient nemal ťažkosti a aby zub ostal v dutine ústnej čo najdlhšie.

K endodoncii patrí aj vyberanie zalomených koreňových nástrojov a uzáver perforácií zuba pomocou materiálov špeciálne na to určených. Okrem toho sa venujeme aj estetickej stomatológii, kde venujeme zubom maximálnu pozornosť a snažíme sa vždy v maximálnej miere dosiahnuť dokonalý výsledok. Teda tým, že venujeme pozornosť povrchovému detailu, snažíme sa, aby nebolo viditeľné, že v ústach vôbec došlo k nejakému zákroku. Cieľom našej práce je vytvoriť chrup, ktorý vyzerá prirodzene. Realizuje sa to pomocou estetických (bielych) výplní vyhotovených podľa talianskeho profesora estetickej stomatológie L. Vaniniho metódou anatomickej stratifikácie jednotlivých vrstiev zuba a kovokeramických a zirkónových koruniek (bezkovová keramika), s ktorými sme začali na Slovensku medzi prvými. Pri týchto protetických prácach je potrebné vyzdvihnúť aj estetické cítenie zubných technikov, s ktorými spolupracujeme, pretože úspech závisí aj od ich šikovnosti a estetického cítenia.

Poskytujeme aj služby všeobecnej stomatológie, ako je dentálna hygiena, extrakcia zuba v najnutnejších prípadoch, ťahanie zalomených zubov pomocou mikroskopu bez nutnosti zložitého chirurgického zákroku (napr. „rezanie“, „sekanie“).

Obrovský úspech našej zubnej kliniky
nie je náhoda

 • MUDr. Kunec

  Odborník s takmer 16 ročnými skúsenosťami v oblasti všeobecnej stomatológia a mikroskopickej endodoncie.

 • Tím

  Zubní lekári, dentálna hygienička a zdravotné sestry si pravidelne zvyšujú kvalifikáciu na domácich i zahraničných odborných stomatologických podujatiach.

 • Technológie

  V našej ambulancií sme investovali do najmodernejšieho materiálneho a technického vybavenia, ktoré nám umožní poskytnúť Vám ošetrenie najvyššej kvality.

 • Lokalita

  Naša zubná klinika sa nachádza v blízkosti hlavnej cesty a je ľahko dostupná mestskou hromadnou dopravou.

Klinika

Predpokladom nášho úspechu je odbornosť a oddanosť svojej práci, našou prioritou je zabezpečiť Vám serióznu starostlivosť. Samozrejmosťou je individuálny prístup ku každému pacientovi so zameraním na dosiahnutie vašej spokojnosti pri využití nasej odbornej zdatnosti.

S pomocou moderných technológií dokážeme poskytovať konzervatívne riešenie rýchlo, efektívne a šetrne. S našou starostlivosťou odídete z ambulancie s ešte krajším úsmevom!

Za kvalitným ošetrením už nemusíte cestovať do zahraničia

Renomovaná a celoeurópsky známa rakúska klinika IMPLANTCARE v spolupráci s naším Centrom mikroskopickej endodoncie otvorila v Bratislave svoju pobočku IMPLANTCARE Slovakia.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Pozrieť kliniku IMPLANTCARE Slovakia